Iwona Sławek

Iwona Sławek

Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, mgr kształtowania środowiska przyrodniczego, a także technik architekt. Ekolog z zawodu i pasji. Na co dzień realizuje się prowadząc własną firmę ECOekspertyzy (ecoekspertyzy.pl). Redaktorka naczelna portalu ekotropiciel.pl. Prywatnie mama trójki chłopców i córeczki Maliny. Ostatnią dwójkę dzieci urodziła w zaciszu domowym przy blasku wykonanych własnoręcznie świec candlesMAMI.

Jeśli zapytasz nas dlaczego warto samodzielnie robić kosmetyki, pomimo całej gamy dostępnych to odpowiadamy: wszyscy jesteśmy tacy sami jednak każdy jest inny. Tworząc kosmetyk samodzielnie masz nad wszystkim kontrolę: składnikami, zapachem, konsystencją, a nawet opakowaniem.
Nie, nie ma pomyłki w tytule. Kosmetykiem do zębów nazwano płyn barwiący osad nazębny. W jakim celu się go stosuje? Wg producenta „do prawidłowej higieny jamy ustnej”.
W dniach 22-23 kwietnia, po raz drugi, w Warszawie odbędą się Targi Kosmetyków Naturalnych Ekocuda. W Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy, polscy i zagraniczni producenci zaprezentują kosmetyki inspirowane naturą. Odwiedzający będą mogli poznać ponad 90 marek kosmetycznych, a także wziąć udział w warsztatach. Wstęp na Targi jest bezpłatny.
Na teście ciążowym pokazały się dwie kreski. Obok radości w najbliższych miesiącach towarzyszyć nam będzie rosnący brzuszek i piersi, które sprawią, że odwieczny dylemat kobiet „w co ja mam się ubrać” urośnie do rangi poważnego problemu.
W artykule skupiono się na podstawowym przeglądzie informacji na temat aromaterapii w ciąży, porodzie i okresie poporodowym, podkreślając ważne aspekty pomagające mamom i ich partnerom zrozumieć, w jaki sposób mogą z powodzeniem i bezpiecznie używać olejków eterycznych.
„Wpadka” tak potocznie mówi się na nieplanowaną ciążę. Łatwiej jest ją zaakceptować jeśli jest wynikiem braku uwagi, chwili uniesienia bez zabezpieczenia. A co jeśli zawodzi antykoncepcja?
Początek roku to zazwyczaj chwila refleksji nad tym co minęło, ale i myśli nad tym co ma się wydarzyć. Często zastanawiam się, jak świat będzie wyglądał za X lat, czy wizja roku 2065 kreślona przez J.M. Payet'-a w jego trylogii jest bliska prawdy, czy to tylko tzw. ekofantastyka?
Poliakrylan sodu i kwas akrylowy – założę się, że większość z Was nie ma pojęcia co to takiego i że nawet nie wie, że mają z tymi substancjami styczność. Poliakrylan sodu jest polimerem, którego zdolność do pochłaniania dużej ilości wody wykorzystywana jest w wielu produktach np. w pieluszkach jednorazowych, podpaskach, w sztucznym śniegu itd. Już kojarzycie? Takie miękkie, nieregularne, przezroczyste żelowe granulki…
Zaburzenie gospodarki elektrolitowej, w tym brak magnezu, potasu może pojawić się u dzieci, które mają dość monotonną dietę. Towarzyszyć temu mogą różne objawy: od senności i apatii po nadpobudliwość ruchową i brak koncentracji.
Wydawałoby się, że wybić wszystkie zarazki „na śmierć” mogą tylko środki reklamowane w ogólnodostępnych mediach. Pozostali, którzy używają alternatywnych metod do walki z brudem powinni zatem zniknąć już z tej planety.