Hand made

Dla tych wszystkich, którzy szukają niebanalnego, a przy tym ekologicznego akcentu na świątecznym stole przedstawiamy pana Tulipana z papieru. Wykonanie jest banalnie proste, a efekt oceńcie sami.
Masę solną zna prawie każdy, a co z alternatywami? Są i doskonale się sprawdzają. Dziś przedstawiamy Wam masę z sody oczyszczonej i skrobi kukurydzianej.
Papierowe kule, bombki czy kryształy są teraz nie tylko modne, ale tworzą niebanalną ozdobę. Dla tych co nie mają czasu albo „talentu” przedstawiamy gotowe wzory do wycięcia i sklejenia.
Jeśli szukacie nietypowego pomysłu na wykonanie bożonarodzeniowego drzewka to przedstawiamy Wam kilka inspiracji znalezionych w sieci. Naszą choinkę z orzechów włoskich czy gilzy po papierze toaletowym wariant I i wariant II oraz z papierowej wikliny już znacie. Popularne są także ozdobne drzewka wykonane z makaronu, książek, ale i... sami zobaczcie.
Budowanie namiotu z koców - najlepsza zabawa, którą pamiętam z dzieciństwa. Niestety na niestabilnej konstrukcji składającej się z dwóch krzeseł, materiał często zsuwał się. Współcześnie namioty bynajmniej nie wyszły z mody –Tipi na wzór indiańskich szałasów przeżywają swój renesans.
Tipi łatwo rozłożyć, utrzymać w czystości, nadaje niesamowity klimat w pokoju dziecięcym, który sprzyja twórczej zabawie lub umożliwia zaszycie się w środku z książką. Latem można rozstawić je w ogrodzie lub na plaży, zapewniając maluchowi schronienie przed słońcem (po bokach namiotu wystarczy wszyć tasiemki do podwiązania wejścia). Można dowolnie je ozdobić, wykonać okna itp. Niestety gotowe tipi są dość drogie w sprzedaży, choć ich wykonanie wcale nie jest trudne. Jeśli umiesz szyć mamy dla Ciebie podpowiedź jak stworzyć własny namiot.
Poduszka, przedmiot obecny w każdym domu, bez którego trudno się obejść. Nie musi być wcale banalna i nie musi wiele kosztować. Przy odrobinie cierpliwości możemy nawet wykonać ją własnoręcznie, a dzieci mogą ją udekorować pisakami do materiału.
Już za chwilę Dzień Taty. Przedstawiamy Wam pomysł na kartkę w kształcie koszuli. Wykonana własnoręcznie z ulubionego dziennika może stanowić nietypową pamiątkę.
Święta Wielkanocne tuż tuż, zatem przedstawiamy pomysł na wykonanie zająca z papierowej wikliny.
Macie w domu korek po winie, szampanie i zastanawiacie się co z niego zrobić? Jeśli dodatkowo znajdziecie zbędną ramkę to możecie stworzyć niebanalną tablicę korkową.