Tydzień Weganizmu 5-12 kwietnia

06 kwiecień 2014
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Wczorajszy dzień zpoczątkował obchody już szóstej edycji Tygodnia Weganizmu, organizowanego przez Stowarzyszenie Empatia.

W dniach 5-12 kwietnia 2014r. na wszystkich wegefanów czeka wiele atrakcji, a w lokalach gastronomicznych smakowite rabaty.
Jeszcze dziś 6 kwietnia (niedziela) o godz. 17:00 do 18:30 w Warszawie odbędzie się wykład Damiana Parola „Suplementy w diecie wegańskiego sportowca i kanapowca” (Miejsce: Warsztat, Plac Konstytucji 4, Warszawa). Tematem wykładu będą między innymi: najważniejsze suplementy dla sportowców, wypełnianie niedoborów, mity związane z witaminą B12 oraz witaminą D, kontrowersyjne glony. Natomiast chwilę później, w tym samym miejscu będzie można zasięgnąć porady dietetyka - Jakuba Sobieckiego (godz. 18:45-20:30) (Jakub Sobiecki – dietetyk, członek rady naukowej fundacji Wiemy Co Jemy; ukończył kierunek Dietetyka na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka SGGW w Warszawie oraz staż naukowy w zakresie epidemiologii żywienia w Cancer Epidemiology Unit na Uniwersytecie Oksfordzkim; obecnie w trakcie kolejnych studiów – na kierunku Epidemiologia w London School of Hygiene and Tropical Medicine; zajmuje się badaniami wpływu diety na czynniki ryzyka chorób krążenia u dzieci w Klinice Pediatrii Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka").

7 kwietnia (poniedziałek) 
Wywiad na żywo
z autorem książki „Szympansy z azylu Fauna” i prezentacja „Zwierzęta w kulturze”. 
Czas: 18:00-18:30 
Miejsce: Państwomiasto, ul. Andersa 29, Warszawa
Andrew Westoll jest kanadyjskim pisarzem i prymatologiem. Zgodził się na wywiad na żywo, w trakcie którego opowie o swojej pracy, zwierzętach i książce.
Zwierzęta w kulturze – miłość, przyjaźń, inspiracja, obecność, niewidzialność
Czas: 18:45-20:00
Miejsce: Państwomiasto, ul. Andersa 29, WarszawaPrezentacja Katarzyny Biernackiej o tym kim dla nas są zwierzęta pozaludzkie, jakie są tego konsekwencje i czy jest nadzieja na przyszłość. Po prezentacji dyskusja.

8 kwietnia (wtorek)
Premierowa projekcja filmu „Speciesism („Szowinizm gatunkowy”) i prezentacja o szowinizmie gatunkowym
Czas: 17:30
Miejsce: Instytut Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk sala 144

9 kwietnia (środa)
Wykład dr Macieja Trojana „Ewolucyjne korzenie zachowań prospołecznych, poczucia sprawiedliwości i moralności u zwierząt
Czas: 18:00
Miejsce: Instytut Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk sala 144

10 kwietnia (czwartek)
Pokaz gotowania w wykonaniu Marty Dymek, prowadzącej blog Jadłonomia
Czas: 18:00
Miejsce: Restauracja Biosfeera, Al. Niepodległości 80 (przy ul. Odyńca), Warszawa

11 kwietnia (piątek)
Obchody 10-lecia Empatii
Czas: 18:00-21:00
Miejsce: Warsztat, Plac Konstytucji 4, Warszawa
Zapraszamy wszystkich roślinożernych, sympatyków i ciekawskich. Będzie można dobrze zjeść, pogadać, poznać się z innymi, wymienić się przepisami, telefonami i uwagami na tematy różne;) Każdy z uczestników przynosi ze sobą coś wegańskiego do jedzenia (produkty nie mogą zawierać składników odzwierzęcych: mięsa, mleka i jego pochodnych, jajek, żelatyny, koszenili E120, miodu, szelaku itd). Przynosimy koniecznie własne naczynia co by nie zaśmiecać świata jednorazówkami. Jeśli nie chce się wam gotować, przynieście ze sobą napoje lub owoce Wszystko kładziemy na wspólny stół i razem z radością konsumujemy, oddając się przy tym miłym rozmowom i kulturalnym dyskusjom – zachęcają organizatorzy.

12 kwietnia (sobota)
Akcja uliczna „Jestem zwierzęciem. Myślę, czuję. Chcę żyć
Czas: 11:30-14:30
Miejsce: Plac Zamkowy w Warszawie
Potyczki kulinarne blogerek programu „Weganizm, spróbujesz” – konkurs gotowania.
Czas: 17:00-20:00
Miejsce: (nowe!) VegeMiasto, Aleja Solidarności 60a, Warszawa

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/737152906324411/
Źródło: http://www.wegetydzien.pl
Obchody - Białystok  http://fakty.bialystok.pl/styl-zycia/rusza-tydzien-weganizmu/ 

Ekotropiciel

Redakcja Ekotropiciela – jesteśmy rodzicami, którzy mając pod swoimi skrzydłami dzieci starają się wychować je w poszanowaniu praw natury. Współpracujemy ze specjalistami różnych dziedzin i ów wiedzą dzielimy się z Wami, mając nadzieję, że rozjaśniamy arkana ekologicznej wiedzy.

Strona: ekotropiciel.pl/

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież