Festiwal literatury dla dzieci

06 maj 2014
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Już od 12 maja aż do 1 czerwca będzie odbywał się w trzech miastach Festiwal literatury dla dzieci.

Dla dzieci czekają warsztaty (m.in. poetyckie) i spotkania z autorami książek oraz ilustracji. Każdy znajdzie coś dla siebie i wielbiciele literatury skandynawskiej i polskiej. Będzie można posłuchać Mrocznych czytanek o zmroku jak i zabawić się w detektywa wraz z autorami najlepszej polskiej prozy detektywistycznej. festiwallitWydawnictwo Zakamarki i seria „Dzieci filozofują“ przygotowali warsztaty filozoficzne.

Na Festiwalu zostaną też bardzo ważne tematy, takie jak: prawa człowieka, patriotyzm, tolerancja. Pojawi się literatura dotykająca problemów choroby, śmierci, rozwodu, depresji. Przedstawione też będą publikacje tak zaskakujące, że aż trudno w nie uwierzyć.

Wśród kilkudziecięciu znakomitych gości będą: autorzy ze Szwecji – Martin Widmark, Asa Lind, Eva Susso, z Hiszpanii - Vicente Ferrer, Begoña Lobo oraz z Korei - Kim Jin-kyung.

Polską literaturę dla dzieci reprezentują m.in. Wojciech Widłak, Maciej Wojtyszko, Andrzej Maleszka, Marcin Szczygielski, Michał Rusinek, Paweł Pawlak, Grzegorz Kasdepke, Iwona Chmielewska, Barbara Gawryluk i wielu innych.

Wszystkie spotkania dla dzieci i młodzieży są oparte na aktywizujących metodach pracy dydaktycznej i metodyki zabawy, gdzie młodzi czytelnicy spotykają autora w roli kreatora literackich światów, pracującego razem z nimi, pełniącego rolę przewodnika po świecie literatury.

W programie jest także twórcza praca dzieci - stawianych w roli odkrywców, czym rozbudza się ich naturalną ciekawość świata. Integralną częścią festiwalu jest cykl spotkań z wybitnymi badaczami literatury dziecięcej i młodzieżowej, którzy w przystępny sposób podadzą rodzicom rozwiązania ich codziennych dylematów. Pokażą, jak we współczesnym świecie wspierać dziecko w rozwoju tożsamości czytelniczej. Na co zwracać uwagę, jak wartościować, jak zachęcać i kiedy zabraniać - to problemy, wokół których odbędą się wykłady i dyskusje.

W ramach festiwalu odbędą się też wystawy z cyklu Salon Ilustratorów, warsztaty z mistrzami ilustracji, gry miejskie, warsztaty muralowe. Czynny udział zapowiedzieli władze miast, które reprezentowane przez prezydentów będą czytać dzieciom bajki w swoich gabinetach. Wszystkie wydarzenia będą odbywać się w najpiękniejszych i najbardziej prestiżowych obiektach miast: Krakowa, Warszawy i Wrocławia. Festiwal Literatury dla Dzieci jest pierwszą tego typu inicjatywą ingerującą instytucje kultury, ludzi pióra i nauki, rodziców i dzieci, profesjonalistów i fascynatów.

Więcej informacji na stronie Festiwalu: http://fldd.pl/

Ekotropiciel

Redakcja Ekotropiciela – jesteśmy rodzicami, którzy mając pod swoimi skrzydłami dzieci starają się wychować je w poszanowaniu praw natury. Współpracujemy ze specjalistami różnych dziedzin i ów wiedzą dzielimy się z Wami, mając nadzieję, że rozjaśniamy arkana ekologicznej wiedzy.

Strona: ekotropiciel.pl/

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież