Karmniki z upcyklingu

10 listopad 2017
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Zbliża się czas dokarmiania ptaków. Zamiast, ogólnodostępnych w sprzedaży i bardzo niebezpiecznych dla ptaków kul zmkniętych w siatkach plastikowych pokazujemy alterantywę - karmniki z upcyklingu. Proste do wykonania i przyjazne środowisku.

1. Karmnik wykonany ze starej foremki do pieczenia (instrukcja krok po kroku https://www.kellyelko.com/) Oraz z foremki na muffinki i pokrywki (źródło: http://www.birdsandblooms.com/backyard-projects/recycled-garden-ideas/muffin-tin-diy-bird-feeder/)

1bird feeder 1mufin

2. Ze starego świecznika (źródło: charterhouseinteriors.com)

swiecznik

3. Z butelki plastikowej po Ketchupie (embracinglifesjourney.com), po piłkach tenisowych (hometalk.com)
3botle  Tomato 9bird
4. Z połówek pomarańczy (sheknows.com)
4pomarancz 5pomarancz

5. Gilza papierowa (rolka po papierze toaletowym) otoczona w maśle orzechowym, a następnie w nasionach - należy pamiętać, że ta opcja powinna być dostępna pod zadaszeniem, aby uniknąć zapleśnienia ziaren. Można powiesić na sznurku, jak i bezpośrednio na gałązce. (źródło: gogrowgo.com) 
7bird 7abird

6. Z kartonika po soku (www.aboutamom.com/make-upcycled-bird-feeders)
8bird bird house upcycle 03
7. Ze starego żyrandola i doniczek (źródło justimagine-ddoc.com)
6birdzyrandol

UWAGA!!!

Siatka otaczająca tłuste kule, orzeszki ziemne i nasiona sprzedawane do karmy dla ptaków to jedna z najniebezpieczniejszych rzeczy, która może pojawić się w naszych ogrodach. Nigdy nie zawieszaj żywności w workach z siatki. Mogą uwięzić stopę ptaka i spowodować złamanie lub oderwanie stóp i nóg. Pomimo wiadomych problemów z tą formą podawania pokarmu, nadal są one popularne i szeroko reklamowane - zyski liczą się bardziej niż dobro ptaków. Zatem jeśli myślisz o upcyklingu myjki z plastikowej siatki - mówmy NIE! Podobnie sprawa ma się z drucianymi klatkami, sprężynkami. Więcej na ten temat przeczytacie na 
www.rspb.org.uk/birds-and-wildlife

drut  drut3

drut2 drut8 plastikowaoslonka

myjka  kula tluszczowa dla ptakow

Dodatkowo o dokarmianiu ptaków przeczytacie tutaj 

Ekotropiciel

Redakcja Ekotropiciela – jesteśmy rodzicami, którzy mając pod swoimi skrzydłami dzieci starają się wychować je w poszanowaniu praw natury. Współpracujemy ze specjalistami różnych dziedzin i ów wiedzą dzielimy się z Wami, mając nadzieję, że rozjaśniamy arkana ekologicznej wiedzy.

Strona: ekotropiciel.pl/

Artykuły powiązane

Więcej w tej kategorii: « Ogród na jesień

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież