Tropicielka z tropików

Tropicielka z tropików

Agata - joginka, weganka, przejęta losami świata. Kocha pisać i gotować zaimprowizowane potrawy, najlepiej z przyjaciółmi.

Co dzieje się, gdy niebieski mak myśli o migdałach? Powstaje ten oto przepis. Nie tylko jest to danie szybkie, ale i wolne. Jak to możliwe? Szybkie w przygotowaniu a wolne od glutenu i laktozy. Naleśniki i nadzienie 100% vegan. 
Walentynki i po walentynkach. Przyszedł czas, by zdmuchnąć cukier puder i wrócić do rzeczywistości , w której pod sercem jest żołądek. Pusty i burczący.
Przyszedł czas, aby wysmażyć tekst o tym, co jest jedną z moich żywieniowych fascynacji - o olejach. Zatem wysmażmy coś o oleju na którym, nota bene, lepiej nie smażyć - bo traci swoje właściwości. Dziś bohaterem jest - OLEJ LNIANY.
Mistrzów czyli kogo? Każdego, kto w tej temperaturze wychodzi z domu i realizuje codzienne obowiązki. Za to powinno przyznawać się mistrzostwo. Posiadanie takiego tytułu i uprawianie tak ekstremalnego sportu jak życie w Polsce zimą, wymaga odpowiedniej diety. A skoro śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, zajmiemy się właśnie doborem odpowiedniego bio i eko paliwa dla naszej cielesnej machiny.
Ku memu szczeremu zaskoczeniu, oto nadszedł kolejny poświęcony wegetarianizmowi - Dzień Wegetarian. Biorąc pod uwagę ilość dni w roku (także Ogólnopolski Tydzień Wegetarianizmu ustalony na maj) poświęconych tej filozofii żywienia, nasuwa się optymistyczne przypuszczenie, że wegetarianizm rośnie w siłę. Jedno jest pewne – taki dzień, u początku roku, sprzyja przemyśleniom dotyczącym zdrowia i stylu życia.
27 grudzień 2013 Smakołyki

ZIARENKO S-MAKU

Święta to czas masowego wypiekania i gotowania. Czas, w którym jedno niepozorne ziarenko, staje się gwiazdą kulinarnych wyrobów przybierając różne wcielenia: od makiełków, przez różne kompozycje cukiernicze, aż po kutję. MAK, to nie tylko pyszny składnik wielu świątecznych potraw, ale przed wszystkim, roślina o wielu właściwościach prozdrowotnych.
Z cyklu "przychodzi kakao do ciastka" - małe co nie co na poprawę nastroju.
Dziś, 1 października obchodzimy na całym świecie Dzień Wegetarianizmu. Z tej okazji chcemy Wam przedstawić trochę eko faktów dotyczących przemysłu mięsnego. Gotowi?
Było o pesto, będzie o gnocchi (czyt. niokki). Pesto było ze szpinaku i bez sera, gnocchi też będą wegańskie czyli bez jajka. Cała reszta składników i tak w oryginale jest wegańska, więc nie dość, że wszystko pasuje, to jeszcze, po ugotowaniu okazało się, że jajko nie jest wcale potrzebne, bo kluseczki wychodzą i tak doskonałe.
Celem tego eksperymentu było znalezienie zamiennika dla mleka sojowego, do tej pory najczęściej przeze mnie używanego. Temat soi oraz jej genetycznej modyfikacji to istotna dla mnie kwestia. Z racji tego, że opakowanie, na którym napisane jest „bez GMO” czy „GMO free” wcale nie musi mówić prawdy, postanowiłam poszukać zamiennika, który najbliższy będzie temu, co lubię w napoju z tej rośliny.