Zielone porady

Pijecie kawę i zastanawiacie się co zrobić z fusami? Przedstawiamy Wam parę pomysłów efektywnego ich wykorzystania.
Słoneczne dni na świeżym powietrzu z przyjaciółmi i rodziną, to doskonały klimat na grilla. Podpowiadamy Wam w jaki sposób można go szybko odświeżyć.
Twoja dieta może mieć znaczący wpływ na naszą planetę. Aby to nastąpiło, musisz podejmować bardziej ekologiczne (świadome) decyzje w sprawach swojego jedzenia. Trzeba zwracać uwagę nie tylko na jego rodzaj, ale i procesy stosowane do jego produkcji, a także miejsca, w których je nabywasz. Przedstawiamy poniżej 7 porad mogących pomóc Ci w kształtowaniu swojej nowej diety.
Chcecie wykończyć makijaż omiatając policzki pudrem, ale okazuje się, że go nie ma? A może nie używacie go na co dzień, ale chcecie właśnie ten jeden raz go użyć i uważacie, że bez sensu kupować całe opakowanie? Oto propozycja dla Was.
Odkąd pamiętam w moim domu ubierało się sztuczną choinkę. Choć mieszkałam koło lasu, nigdy nie kusił mnie zapach drzewka w domu. Uwielbiam zapach lasu, ale… w lesie. Patrzenie na ścięte drzewko, osypujące się na dywan igliwie wzbudzałoby mój smutek, a nie radość z Świąt, w które przeżywamy przecież narodziny życia. 
Wyjeżdżacie i zastanawiacie się co spakować? Pakujesz ubrania, ulubione zabawki malucha, kosmetyki… i nie wiesz co dalej? Jak sprawić, by wyjazd uznać za udany? Zastanawiasz się co jest niezbędne? Jeśli tak, to ten artykuł jest dla Ciebie.
Dla każdego piechura małego i większego ważne jest obuwie. Wygodne, ciepłe, nieprzemakające to marzenie każdego szczególnie w jesienno zimowy czas. Buty turystyczne sprawdzą się nie tylko na wędrówkach górskich, ale także i w mieście. Jak dbać o nie we właściwy sposób?
Ledwo pojawił się mróz, a mój balkon jest upstrzony okruchami psującego się chleba lądującymi z pięter wyżej. To efekt działalności sąsiadów, którzy z entuzjazmem karmią ptaki „czym popadnie”. Nie wystarczą zakazy Spółdzielni, ani zdrowy rozsądek. Co roku zastanawiam się w jaki sposób uświadomić ich, że postępują niewłaściwie, bo ptaki to nie „śmietniki”.