Eko dzieciaki

Żyrafa Sophie - gryzak wykonany z naturalnego ”lateksu” pozyskiwanego z drzew Hevea jest znany wielu rodzicom. Posiada otwór - piszczałkę, który to stanowi jej największy mankament, ponieważ przez niego może dostawać się do wnętrza ślina dziecka, jak i inna ciecz.
Kiedy robiłam zakupy w drogerii w Niemczech z zaskoczeniem zauważyłam, że na półce z akcesoriami dziecięcymi znajdują się gryzaki i naszyjniki z bursztynu. Nasi zachodni sąsiedzi zaufali leczniczym właściwościom bursztynu, natomiast u nas nadal pojawia się wiele sceptycznych głosów.
Magia Świąt zamknięta w szklanej kuli? Czemu nie. Przedstwiamy Wam pomysł na wykonanie prostej i efektownej ozdoby świątecznej. 
Woreczki sensoryczne to świetna zabawa. Większość osób, te wypełnione grochem kojarzy z okresu własnego dzieciństwa, kiedy to w przedszkolu ćwiczyło się ich podnoszenie palcami u stóp, albo kładło na głowę i maszerowało tak by nie zrzucić.
Banalnie prosta w wykonaniu ozdoba, która może stanowić świąteczną dekorację. Można ją też wręczyć jako nietypową kartkę świąteczną.
Ponadczasowe, uniwersalne i trwałe. Zachęcają do zabawy, pobudzają wyobraźnię, rozwijają zdolności manualne. Dlatego też warto w nie zainwestować, zamiast w grające, świecące i poruszające się samodzielnie gadżety.
Ostatnie chwile lata, jeszcze odrobina słońca i ciepła. Zastanawiacie się jak spędzić je z dziećmi? Na łonie natury znajdziecie wiele możliwości do zabawy.
Zanim maluch stanie się mobilny jest uzależniony od nas. W związku z tym, że na rękach nie możemy go wciąż nosić rodzi się pytanie: „w czym i jak”. Ile osób tyle opinii. Postanowiliśmy przedstawić Wam różne metody i sposoby na przemieszczanie się z dzieckiem dzieląc się naszym doświadczeniem i spostrzeżeniami.
Mówi się, że dziecko to chodząca skarbonka. Powiedzenie to nabiera nowego znaczenia kiedy w brzuszku naszej pociechy dosłownie znajdą się monety.
Dziś Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, to dobra okazja by sprawić sobie lub komuś w prezencie niecodzienną zakładkę do książki.