Uwaga
  • Lack of access rights - File '/images/_artykuly/2013/11/greensin.jpg'

Zielony seks

Choć minęły wieki mity na temat kobiecości są nadal żywe.
Bez względu na to czy dopiero spodziewasz się dziecka czy jesteś świeżo upieczoną mamą (w połogu) zapewne kwestia powrotu do seksu zaprząta Twoje myśli. O czym warto pamiętać?
Seks - jakkolwiek byśmy go nie traktowali to jednak istnieje w naszym życiu i wbrew niektórym przekonaniom, ma on wpływ na relacje w związku. O czym warto pamiętać? 

Kobieta, która chciałaby brać pigułkę przez cały okres płodny swojego życia czyli od ok 17 do 50 r.ż. musiałaby połknąć ponad 8000 tabletek, regularnie przez 21 dni z siedmiodniową przerwą. Aby zagwarantować sobie maksymalną skuteczność antykoncepcji nie wolno jej przez ten czas zapomnieć o ani jednej pigułce, a każdą musi zażywać o stałej porze i zachowywać stałe odstępny pomiędzy poszczególnymi blistrami leków.

Niektóre kobiety nie zdają sobie w ogóle sprawy o ich istnieniu, dla innych jest to temat tabu, zaś u świadomych przedstawicielek płci pięknej ćwiczenie ich stanowi ważny punkt programu dnia. Mięśnie Kegla znane też pod nazwą mięśni dna miednicy, czy mięśni pochwy z uwagi na umiejscowienie stanowią zazwyczaj temat tabu. Problem pojawia się często po porodzie, kiedy osłabione i zaniedbane nie spełniają swojej funkcji co objawia się np. nietrzymaniem moczu podczas kichnięcia czy kaszlu. Wtedy próbując pozbyć się problemu dowiadujemy się więcej o naszej przyjaciółce waginie.

Któż z nas nie chciałby zachować młodości i cieszyć się energią witalną w późnej starości. Czy istnieje złoty środek? Szukając odpowiedzi na to pytanie natrafiłam na taoistyczną Jogę seksualną. Pod tą intrygującą nazwą kryje się cała filozofia, której fundament stanowi równowaga tzw. jing-jang. Energia tao to świadomie wykorzystywana energia naszej seksualności. Najważniejsze ćwiczenie, mające wpływ zarówno na tao kobiet jak i mężczyzn jest ćwiczenie Jelenia. Skąd się wzięła ta nietypowa nazwa? W filozofii taoistycznej mierzono wiek i witalność poziomem sprężystości zwieracza odbytu, a jeleń, ponoć ma bardzo silny ten mięsień z uwagi na częste kręcenia ogonem, w związku z tym stał się symbolem długowieczności.