Jesteśmy przyzwyczajeni, że jak rodzi się dziecko, zaopatrujemy swój dom, lub dajemy w prezencie pieluszki, bo przecież każde dziecko ich używa. Młodzi rodzice często otwarcie mówią, że potrzebują tylko pieluszek, resztę wyprawki przygotowując samemu według swoich upodobań.
W artykule skupiono się na podstawowym przeglądzie informacji na temat aromaterapii w ciąży, porodzie i okresie poporodowym, podkreślając ważne aspekty pomagające mamom i ich partnerom zrozumieć, w jaki sposób mogą z powodzeniem i bezpiecznie używać olejków eterycznych.
„Wpadka” tak potocznie mówi się na nieplanowaną ciążę. Łatwiej jest ją zaakceptować jeśli jest wynikiem braku uwagi, chwili uniesienia bez zabezpieczenia. A co jeśli zawodzi antykoncepcja?
No i stało się. Jesteś barem mlecznym swojego maleństwa 24h. Piersi produkują mleko na okrągło, dlatego też trzeba mieć się stale na baczności, by jego niekontrolowany wypływ nie okazał się „przykrą wpadką”.
Czy można urządzić mistrzostwa w karmieniu piersią? Okazuje się że można, ponieważ ma to na celu promocję KP.
Znam mamę, która mając bardzo dużo pokarmu odciągała je z piersi i podawała też innemu domownikowi – psiakowi. Historia pokazuje, że niektóre kobiety decydowały się na karmienie zwierząt nie tylko domowych i to prosto z piersi. Ekstremalnie czy naturalnie?
Jak się okazuje określenie „niesmaczne” nie musi odnosić się do smaku, ale do efektu wizualnego. Mianowicie, przy popularnych imprezach z okazji zbliżających się narodzin dziecka tzw. baby shower serwuje się torty, które mogą przyprawić o mdłości nawet największego smakosza.
Kiedy byłam młodą dziewczyną wizerunek kobiety karmiącej piersią był dla mnie czymś naturalnym. Współczesne „cycowe zamieszanie” wprowadza mnie w stan zdumienia i niedowierzenia. Czy naprawdę jest z nami tak źle, że widok karmiącej matki postrzegamy jako coś niestosownego?
Światowa księga rekordów Guinnessa (Guinness Book of World Records) ma wiele kategorii, w których ludzie mogą próbować pobić rekord świata. W 2013r. trafiła do niej mama, która odciągnęła rekordową ilość swojego pokarmu.