Makabryczne torty dla przyszłej mamy

05 lipiec 2014
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Jak się okazuje określenie „niesmaczne” nie musi odnosić się do smaku, ale do efektu wizualnego. Mianowicie, przy popularnych imprezach z okazji zbliżających się narodzin dziecka tzw. baby shower serwuje się torty, które mogą przyprawić o mdłości nawet największego smakosza.

Niektóre torty serwowane z okazji zbliżających się narodzin dziecka, szczególnie u kobiet, które czekają na poród pierwszego potomka mogą wzbudzić nie tylko obrzydzenie, ale i strach. Makabrycznie wykrzywione twarze wyglądające z nabrzmiałej krwią waginy przyprawiają o dreszcze. Nawet największy zwolennik naturalnych porodów może zwątpić oglądając te cukiernicze wytwory. Na innym pieluszka jednorazowa z czekoladowym kremem, który ma imitować niemowlęcą kupkę. Jest też i tort, na którym zobaczymy dziecko rodzące się przez cesarskie cięcie, albo przyszłą mamę w wannie i kompresem na oczach (nic dziwnego, że nie chce tego oglądać ;). Niektóre są opatrzone optymistycznymi napisami (Przyj! Powodzenia itd.). Dość makabryczny wydaje się też sam moment cięcia ciasta nożem, dla przesądnych może być to nie lada wyzwanie. Uwaga zdjęcia tylko dla osób o mocnych nerwach.
tort1 tort2 tort3 
tort4 tort5 tort6 tort7
tort8 tort9 tort10 tort14 tort11  tort12 tort13 tort15Iwona Sławek

Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, mgr kształtowania środowiska przyrodniczego, a także technik architekt. Ekolog z zawodu i pasji. Na co dzień realizuje się prowadząc własną firmę ECOekspertyzy (ecoekspertyzy.pl). Redaktorka naczelna portalu ekotropiciel.pl. Prywatnie mama trójki chłopców i córeczki Maliny. Ostatnią dwójkę dzieci urodziła w zaciszu domowym przy blasku wykonanych własnoręcznie świec candlesMAMI.

Artykuły powiązane

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież