Newsy

Gmina Tarnowskie Góry wesprze społecznych opiekunów kotów wolno żyjących - zadanie to realizowane będzie w ramach programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt z terenu Gminy Tarnowskie Góry.
Wege Festiwal Silesia! Już 9-10.11 w Katowicach będzie możliwość spotkania najlepszych stoisk z wege kuchnią, która specjalnie z tej okazji zjedzie się z całego kraju.
Najfajniejsze, przyjazne dla środowiska, super odporne i wodoodporne buty z konopi.
Kolejna edycja szalonej wymiany ubrań i dodatków czyli Krakowskiego Ciuchowiska już 7 kwietnia.
Po raz pierwszy Wege Festiwal w Poznaniu będzie trwał cały weekend!
Niekonwencjonalną formę ochrony środowiska podjęli Czesi – piją piwo by zmniejszyć zanieczyszczenie środowiska. Promocja projektu pn. Clean Trail of Prague kosztuje ponad milion koron.
Specjaliści donoszą, iż dzieci przewożone w wózkach dziecięcych są narażone na wdychanie 60 proc. więcej zanieczyszczeń niż osoby dorosłe je prowadzące. Może to prowadzić do uszkodzeń ich płatów czołowych i wpływać negatywnie na zdolności poznawcze oraz rozwój mózgu.
Żyjemy w erze plastiku, bo większość wygodnych, lekkich opakowań tworzona jest z tworzyw sztucznych. Czy powszechne używanie tego materiału jest bezpieczne i nie niesie żadnych konsekwencji?
Co roku na przełomie maja i czerwca młode ptaki niektórych gatunków zaczynają opuszczać gniazda i pod opieką rodziców „uczą się świata”. Wśród wielu czyhających na nich niebezpieczeństwa jest…człowiek. Bywa, że ludzie, kierowani dobrymi chęciami, widząc takiego „zagubionego” na ziemi podlotka, zabierają go… uniemożliwiając mu naukę samodzielnego życia, a także odbierają ptasim rodzicom ich wychuchane młode…