Nietypowy second hand w Szczecinie

03 grudzień 2017
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
W szczecińskiej Galerii Szpargałek, mieszkańcy będą mieli możliwość zakupu rzeczy z drugiej ręki. Narty, zabawki, sprzęty AGD, RTV i meble. Wszystko w dobrym albo bardzo dobrym stanie. Walutą nie będą pieniądze, a punkty za wsparcie różnego rodzaju organizacji.

Najnowocześniejszy w Szczecinie punkt selektywnej zbiórki odpadów znajdujący się przy ulicy Arkońskiej to nie tylko miejsce, gdzie można przynieść posegregowane odpady. Tutaj, podobnie jak do pozostałych siedmiu Ekoportów, trafiają również przedmioty, których właściciele już nie potrzebują, a moga być wykorzystywane jako produkty pełnowartościowe i przydatne. Od kilku miesięcy, wyselekcjonowane przedmioty magazynowano oddzielnie, by już wrótce mogły trafić w nowe ręce.

Do Galerii Szpargałek będzie mógł przyjść każdy. Za symboliczną kwotę zabierze do domu to, co tylko sobie upatrzy. Jak będzie to rozliczane ? Punktowo, gdzie wartość 1 punktu = 1 zł. Maksymalnie przedmioty będą „kosztowały” 15 punktów. Tańsze zostaną wycenione na 5 oraz 10. Aby je zabrać należało będzie pokazać obsłudze Ekoportu dowód na to, że równowartość kwotowa została wpłacona na wybrane cele charytatywne. Czy będzie to schronisko dla zwierząt, czy hospicjum dla dzieci i dorosłych, schronisko dla bezdomnych, dom samotnej matki – każdy zdecyduje sam. Ważne jest, by wsparł wybraną i dostępną placówkę. Lista współpracujących organizacji będzie również dostępna na terenie Ekoportu, gdzie również drogą internetową będzie możliwość dokonania wsparcia wybranej placówki. Galeria będzie miała także swoją stronę internetową. Tam mieszkańcy zobaczą katalog dostępnych produktów czy informacje o kwotach wsparcia. Docelowo uruchomiony zostanie także profil na portalu społecznościowym.

„Galeria Szpargałek” działała będzie w jeden wybrany dzień tygodnia, w godzinach funkcjonowania Ekoportu. Będzie na bieżąco wzbogacana o kolejne, przynoszone do siedmiu pozostałych punktów selektywnej zbiórki odpadów w Szczecinie przedmioty, które otrzymają drugie życie. Każdy mieszkaniec będzie mógł przyczynić się do tej charytatywnej działalności przynosząc własne, niepotrzebne mu już rzeczy, bezpośredno do Galerii.

źródło: www.zuk.szczecin.pl

Ekotropiciel

Redakcja Ekotropiciela – jesteśmy rodzicami, którzy mając pod swoimi skrzydłami dzieci starają się wychować je w poszanowaniu praw natury. Współpracujemy ze specjalistami różnych dziedzin i ów wiedzą dzielimy się z Wami, mając nadzieję, że rozjaśniamy arkana ekologicznej wiedzy.

Strona: ekotropiciel.pl/

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież