"Zdrowice" gra o żywieniu

08 styczeń 2018
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
ZDROWICE to bezpłatna aplikacja stworzona przez Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej Instytutu Żywności i Żywienia. Ma ona zmotywować dzieci do tego, by jadły warzywa i owoce oraz piły wodę, a codzienna porcja ruchu wejdzie im w nawyk – mówi prof. dr hab. Mirosław Jarosz, dyrektor Instytutu Żywności i Żywienia kierujący pracami NCEŻ.

„Zdrowice” to gra na smartfony, która ma wyrabiać zdrowe nawyki. Te czynione w trakcie gry są ekspresowo nagradzane, a efekty widać natychmiast na ekranie smartfona. Gracze, dzięki zjedzonym w ciągu dnia owocom i warzywom, piciu wody i ruchowi zdobywają punkty - monety i energię – które służą im do budowy miasta w telefonie.

Aplikacja przypomina im, że nadszedł czas na zdrową przekąskę lub szklankę wody, a już samo przejście kilku kroków jest rejestrowane i nagradzane punktami. Dodatkowym elementem o wartości edukacyjnej są opisy poszczególnych warzyw i owoców. Architektura gry i zawarte w niej treści są zgodne z zaleceniami Piramidy Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej dla Dzieci i Młodzieży opracowanej przez ekspertów Instytutu Żywności i Żywienia (IŻŻ).

O aplikacji poczytacie oraz ją ściągniecie tutaj.

Ekotropiciel

Redakcja Ekotropiciela – jesteśmy rodzicami, którzy mając pod swoimi skrzydłami dzieci starają się wychować je w poszanowaniu praw natury. Współpracujemy ze specjalistami różnych dziedzin i ów wiedzą dzielimy się z Wami, mając nadzieję, że rozjaśniamy arkana ekologicznej wiedzy.

Strona: ekotropiciel.pl/

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież