Drugie życie "choinki" - Warszawa 13.01 i 20.01.2018r.

13 styczeń 2018
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Jeśli Twoje świąteczne drzewko znajduje się w doniczce to ma szansę na drugie życie. W ramach „choinkowej” akcji można oddać je w dwie najbliższe soboty leśnikom, którzy zadbają o jego zasadzenie w miejskim lesie.

Akcja dotyczy wszystkich, którzy zdecydowali się ubrać żywe drzewka, w doniczkach. Zbiórka iglaków przeprowadza jest przez pracowników Lasów Miejskich w Warszawie. Zbiórka odbędzie się w dwie kolejne soboty stycznia - 13.01 i 20.01, w godz. 10:00-14:00. Leśnicy będą dyżurować 13 stycznia w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej, przy ul. Rydzowej 1 (w Lesie Kabackim) oraz w starej leśniczówce przy ul. Papirusów 1/3 (przy wjeździe do Lasu Młocińskiego, vis-à-vis polany). W kolejną sobotę, 20 stycznia, „choinkowa” zbiórka prowadzona będzie w głównej siedzibie warszawskich leśników, tj. przy ul. Korkowej 170A w Wawrze.

Szanse na zasadzenie mają drzewka w dobrej kondycji, na którą wpływa m.in. temperatura, w której przebywały. Zatem warto by po ściągnięciu ozdób drzewko aklimatyzowało się w chłodnym miejscu. Istotny jest również stan korzeni drzewka, ponieważ te, które zostały wyhodowane w doniczkach mają dużo większą możliwość adaptacji do warunków leśnych, niż te którym przycięto system korzeniowy, a nastepnie umieszczono w donicach.

A co z drzewkami ciętymi? Można zostawić je w przydomowych i osiedlowych altankach śmietnikowych, z których będą zabrane w terminach odbioru odpadów wielkogabarytowych. Na stronie SITA Polska można się zapoznać z harmonogramem wywozu na poszczególnych ulicach: Szczegóły tutaj.


 

Ekotropiciel

Redakcja Ekotropiciela – jesteśmy rodzicami, którzy mając pod swoimi skrzydłami dzieci starają się wychować je w poszanowaniu praw natury. Współpracujemy ze specjalistami różnych dziedzin i ów wiedzą dzielimy się z Wami, mając nadzieję, że rozjaśniamy arkana ekologicznej wiedzy.

Strona: ekotropiciel.pl/

Artykuły powiązane

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież