Miejski miód z pasieki w Piotrkowie Trybunalskim

30 maj 2017
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Miejskie pasieki powstają jako alternatywna przestrzeń dla pszczół na terenach miast. Można jest spotkać m.in. w Londynie, Nowym Jorku, Sztokholmie, czy Paryżu. Do grona wielbicieli pszczół dołączył także Piotrków Trybunalski.

Na terenie stacji uzdatniania wody przy ul. Żwirki w Piotrkowie oficjalnie otwarto miejską pasiekę. Pszczoły mieszkają w pięciu ulach, a w jednym ulu mieszka ok. 60-70 tys. pszczół.

- To jest inicjatywa, która z jednej strony ma na celu wskazanie postaw ekologicznych, zachęcenie do tego, żeby zakładać pasieki, zwłaszcza w miastach, bo wbrew temu, co czasem można usłyszeć, to pasiekach, które są zorganizowane w miastach miód jest zdrowy a te pszczoły funkcjonują w sposób w pełni zgodny z ekologią - mówił podczas otwarcia prezydent miasta - Krzysztof Chojniak.

Niedługo miodu od miejskich pszczół będą mogli spróbować wszyscy piotrkowianie - będzie przelewany do małych słoiczków i rozdawany w ramach promocji miasta jako miód 800-lecia Piotrkowa. - Będzie też możliwość degustacji tego miodu podczas święta miodu i innych tego typu imprez i wydarzeń - dodaje Jarosław Bąkowicz, kierownik biura prasowego UM w Piotrkowie.
źródło: http://www.piotrkow.pl/nasze-miasto-t70/aktualnosci-a75/piotrkow-z-miejska-pasieka-r11234

Ekotropiciel

Redakcja Ekotropiciela – jesteśmy rodzicami, którzy mając pod swoimi skrzydłami dzieci starają się wychować je w poszanowaniu praw natury. Współpracujemy ze specjalistami różnych dziedzin i ów wiedzą dzielimy się z Wami, mając nadzieję, że rozjaśniamy arkana ekologicznej wiedzy.

Strona: ekotropiciel.pl/

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież