Niepożądane składniki w kosmetykach TEST

01 czerwiec 2017
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Drażniące alergeny, substancje zaburzające gospodarkę hormonalną... Toksyczne substancje nie są rzadkością w produktach kosmetycznych, można je znaleźć zarówno w pastach do zębów, jak i żelach pod prysznic, szamponach, dezodorantach, nawilżające, jak i kremach.

W teście wykonanym przez Francuzów wykazano produkty kosmetyczne, w których zidentyfikowano jeden lub więcej niepożądanych składników. Lista dostępna jest pod adresem: https://www.quechoisir.org/comparatif-ingredients-indesirables-n941/
I jest modyfikowana w momencie zmian, które poczynią producenci tych produktów. W wyszukiwarce możemy wskazać nas interesujące produkty lub substancje. 
Bardzo często we wskazanych kosmetykach pojawia się substancja: 
Phenoxyethanol
Czytamy, że "Ma wpływ na układ krwiotwórczy, jest hepatotoksyczny (toksyczny dla wątroby i krwi). Biorąc pod uwagę stężenie 1% w produktach, wchłanianie przez skórę nie powoduje negatywnego oddziaływania u dorosłych, jednak ustanowiono limity dla dzieci poniżej 3 lat (agencja francuska - l'Agence nationale de sécurité du médicament et des produits de santé (ANSM)). Według niej, fenoksyetanolu nie powinno się stosować w kosmetykach do mycia ani w środkach do higieny intymnej dzieci (chusteczki nawilżające). Niestety substancja ta jest szeroko stosowana i istnieje ryzyko kumulacji - nadmierne wchłanianie przez skórę. Dla kosmetyków dla niemowląt, jego zawartość powinna być ograniczona do 0,4%." 
Pozostałe składniki, które odnaleziono w produktach to:
franskl

Ekotropiciel

Redakcja Ekotropiciela – jesteśmy rodzicami, którzy mając pod swoimi skrzydłami dzieci starają się wychować je w poszanowaniu praw natury. Współpracujemy ze specjalistami różnych dziedzin i ów wiedzą dzielimy się z Wami, mając nadzieję, że rozjaśniamy arkana ekologicznej wiedzy.

Strona: ekotropiciel.pl/

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież