Mieszkania w kontenerach i silosach zbożowych

09 maj 2017
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
W ostatnich latach domy z recyklingu stały się modne, a pomysłowość projektantów jest nieskończona. W RPA pojawił się pomysł zaaranżowania starych silosów na… domy studenckie.

Na samej górze silosów ustawiono kilka pięter starych kontenerów, a całość pokryto niebanalnym malunkiem. Mill Junction bo taką nazwę nosi opisywany kompleks pojawił się w ofercie firmy Citiq Property Developers. Znajdują się tam mieszkania aż dla 400 studentów, którzy oprócz pokoi mają do dyspozycji wspólne kuchnie, sale do nauki, ćwiczeń, a także rekreacji.

Cały kompleks jest efektywny pod względem energetycznym: posiada dobrą izolację drzwi i okien oraz system fotokomórek zarządzających światłem. Dzięki tym zabiegom Mill Junction zużywa połowę mniej energii niż konwencjonalny budynek. Dodatkowo obiekt jest tani w utrzymaniu i powstał z myślą o mniej zamożnych studentach. Ciekawe jakie rozpościerają się widoki z okien tych niebanalnych „akademików”.

Tak swoja drogą Mill Junction to nie jedyny projekt Citiq, deweloper wybudował też m.in. Umhlanga Junction Extension- 75-osobowy blok studencki w Brixton, którego konstrukcja zbudowana jest w całości z kontenerów. Budynek został wzniesiony w rekordowym czasie - dwa miesiące.

mill junction container residences overlook johannesburg designboom 07 Mill Junction 05 mill original

mill3 mill2 Mill Junction 01

źródło: http://www.citiqproperty.co.za/news/shipping-containers-turned-into-architecture/

Ekotropiciel

Redakcja Ekotropiciela – jesteśmy rodzicami, którzy mając pod swoimi skrzydłami dzieci starają się wychować je w poszanowaniu praw natury. Współpracujemy ze specjalistami różnych dziedzin i ów wiedzą dzielimy się z Wami, mając nadzieję, że rozjaśniamy arkana ekologicznej wiedzy.

Strona: ekotropiciel.pl/

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież