Rzeźby ze śmieci wyłowionych z oceanu

19 lipiec 2017
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Organizacja Washed Ashore buduje i eksponuje nietypową sztukę, aby uświadamiać globalną widownię o zanieczyszczeniu oceanów plastikiem. Ich cel to wywołać pozytywne zmiany nawyków konsumenckich.
Wystawa objazdowa "Sztuka ratowania morza", zawiera 17 rzeźb, od meduzy po rekina. Ostatnim „drapieżnikiem oceanu” są pływające w nim śmieci. Angela Haseltine Pozzi, założyciel i dyrektor artystyczny projektu Washed Ashore Project w ciągu ostatnich kilku (od 2010r.) lat z wyrzuconych na brzeg śmieci stworzyła rzeźby. Przez tworzenie chce uzmysłowić ludziom globalny problem zanieczyszczenia mórz i oceanów śmieciami. Tworzywa sztuczne obecne są we wszystkich siedliskach morskich i na każdym poziomie łańcucha żywnościowego. Wieloryby, ryby, zooplankton i wiele innych zwierząt jedzą nasze śmieci. Około 80% zanieczyszczeń morskich pochodzi ze źródeł lądowych.
                    rekin2 zolw

Zachęcamy do obejrzenia filmu (kliknij na poniższe zdjęcie)
film

Od czasu wprowadzenia projektu:

  • cleanup beach90% zebranych odpadów morskich jest pochodną ropy naftowej
  • 95% wszystkich zebranych odpadów jest wykorzystywanych w rzeźbach
  • 300 + mil plaż oczyszczonych
  • Powstało 60+ rzeźb
  • Przeładowano 38 000 funtów śmieci morskich
  • W wolontariacie wypracowano 14 000 godzin
  • Uczestniczyło ponad 10 000 ochotników

Wystawa jest mobilna, na stronie http://washedashore.org/photos/the-sculptures/ możecie zobaczyć rzeźby jak i rozpiskę miejsc w których pojawi się wystawa. Miejmy nadzieję, że dzięki niej ludzie uświadomią sobie skalę zagrożenia.
Wykorzystano zdjęcia ze strony http://washedashore.org/


Ekotropiciel

Redakcja Ekotropiciela – jesteśmy rodzicami, którzy mając pod swoimi skrzydłami dzieci starają się wychować je w poszanowaniu praw natury. Współpracujemy ze specjalistami różnych dziedzin i ów wiedzą dzielimy się z Wami, mając nadzieję, że rozjaśniamy arkana ekologicznej wiedzy.

Strona: ekotropiciel.pl/

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież