LEGO z bioplastiku

12 marzec 2018
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Bardziej zrównoważona przyszłość z LEGO. Znana marka zabawek właśnie ogłosiła, że w tym roku zacznie używać bioplastików w swoich zestawach.

Wykonane z trzciny cukrowej (proces chemiczny użyty do ich wytworzenia sprawia, że są trwałe) są bezpieczniejsze dla środowiska niż dotychczasowe wykonane na bazie ropy naftowej. Według biologa molekularnego Stephena Mayfielda , nowy materiał może zmniejszyć ślad węglowy zabawki nawet o 70 procent. Dodatkowo, nowe elementy klocków będą podlegały recyklingowi. Firma Lego zobowiązała się również do zaopatrzenia się trzciną cukrową z farm spełniających standardy Bioplastic Feedstock Alliance WWF w zakresie zrównoważonego rozwoju i etyki.

Nowe klocki to część większej strategii Lego dotyczącej zmniejszenia wpływu swojej działalności na środowisko. Od momentu założenia centrum materiałów zrównoważonego rozwoju w Danii (Sustainable Materials center in Denmark) producent zatrudnił solidny zespół do zbadania materiałów przyjaznych dla środowiska i zbudował 30-metrową (146,000-cegiełkową) turbinę wiatrową, symbolizującą blisko miliardową inwestycję w energię wiatru.

Podczas gdy nowy materiał zadebiutuje tylko w zestawach botanicznych Lego, takich jak drzewa, krzewy i liście, Lego ma nadzieję, że do 2030 r. Wszystkie produkty i opakowania zostaną wyprodukowane w sposób zrównoważony.

To pierwszy krok w długą podróż do produktu, który New York Magazine nazwał " idealną zabawką " ze względu na jej ciągły uniwersalny urok i umiejętność dostosowania się do czasów dzięki nowej, świeżej ofercie. Z dzisiejszą produkcją 400 miliardów klocków ta pozornie niewielka zmiana materiału może mieć trwały wpływ, zwłaszcza jeśli inni producenci zabawek podążą za nią.

źródło: na podstawie "Your Favorite Childhood Toy Is Getting An Eco-Friendly Makeover"

Ekotropiciel

Redakcja Ekotropiciela – jesteśmy rodzicami, którzy mając pod swoimi skrzydłami dzieci starają się wychować je w poszanowaniu praw natury. Współpracujemy ze specjalistami różnych dziedzin i ów wiedzą dzielimy się z Wami, mając nadzieję, że rozjaśniamy arkana ekologicznej wiedzy.

Strona: ekotropiciel.pl/

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież