Uwaga
  • Lack of access rights - File '/images/_artykuly/2013/11/greensin.jpg'
  • Lack of access rights - File '/images/_artykuly/2013/11/greensin.jpg'
  • Lack of access rights - File '/images/_artykuly/2013/11/greensin.jpg'

Seks naturalnie

18 listopad 2013
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Seks - jakkolwiek byśmy go nie traktowali to jednak istnieje w naszym życiu i wbrew niektórym przekonaniom, ma on wpływ na relacje w związku. O czym warto pamiętać? 

Dotyk

O tym jak istotny jest dotyk w naszym życiu nie trzeba nikomu mówić. Czasem zwyczajny gest znaczy więcej niż wypowiedziane na głos słowa. Dlatego warto stymulować nasze zmysły dotykiem, a nie ma nic bardziej kojącego niż dotyk ukochanej osoby po wyczerpującym dniu. O ile samo wykonanie masażu zależy od naszego nastroju w danej chwili, o tyle wybór preparatu nie warto zostawiać przypadkowi. Z uwagi na prozdrowotne właściwości warto korzystać z olejów naturalnych np. oleju ze słodkich migdałów, oleju kokosowego, lub zakupić produkt profesjonalny, który oprócz powyższych właściwości ma dodatkowe zalety. Na przykład, oliwki z serii Intimate Organics oprócz organicznych olejków posiadają w swoim składzie naturalne ekstrakty, przy czym są wolne od szkodliwych dla ciała parabenów, DEA, gliceryny i glikolu, syntetycznego mentolu, siarczynów, aspartamu. Stanowią zdrową i bezpieczną dla ciała alternatywę wobec syntetycznych środków dostępnych na rynku. 

Trening waginy

O mięśniach Kegla (mięśnie dna miednicy) była już mowa. Ćwiczyć je można poprzez samoistne napinanie i rozluźnianie, ale i używając enigmatycznych kulek gejszy. Kulki gejszy to kulki waginalne, które sprawią, że trening waginy jest skuteczniejszy i w pewnym sensie automatyczny, ponieważ ciężarki znajdujące się w ich wnętrzu obracają się, co z kolei powoduje delikatne drgania przenoszące się po ściankach waginy i zmuszające jej mięśnie do pracy. Ten japoński gadżet dostępny jest w różnego rodzaju rozmiarach i kolorach (dla wygody użytkowania do kulek zamocowany jest sznureczek). Trzeba zaznaczyć, że mocniejsze mięśnie dna miednicy to nie tylko gwarancja zdrowia każdej kobiety (m.in. brak problemów z nietrzymaniem moczu), ale i zwiększenie doznań w sypialni. Kulki gejszy łatwiej będzie zaaplikować stosując bezpieczny (nie tylko dla silikonu z którego są wykonane kulki, ale i bezpieczny dla ciała kobiety) lubrykant na bazie wody, np. marki „Yes”.

Suchość pochwy

Suchość pochwy to dość częsta, ale i wstydliwa przypadłość. Pojawia się w trakcie zaburzeń hormonalnych, w okresie menopauzy czy w trakcie karmienia piersią. Sprawia, że nawet najbardziej czułe zbliżenie może wywołać ból u partnerki. Na rynku jest wiele dostępnych preparatów, które mogą zaradzić temu problemowi (trzeba pamiętać, że lubrykant to nie lekarstwo, a środek zaradczy), jednak trzeba pamiętać, że im więcej w nim zbędnych dodatków (zapachowych, konserwantów itd.) tym większe prawdopodobieństwo podrażnienia tych wrażliwych okolic. Dlatego wybór powinien paść na preparat jak najbardziej naturalny o właściwym dla miejsc intymnych pH i bez dodatków podrażniających, takich jak: parabeny, gliceryna, glikol, olej mineralny, benzoesan sodu, czy silikony. Lubrykant „Yes" spełnia powyższe wymagania, a dodatkowo użyte składniki pochodzą z organicznych upraw i legitymują się certyfikatem the British Soil Association. Lubrykanty tej marki nie są testowane na zwierzętach i posiadają aprobatę the Vegetarian Society (produkt wegański). Producent dołożył wszelkich starań, aby sprostać wciąż rosnącym wymaganiom klientów.

Bezpieczeństwo

Wszystkie produkty, którymi traktujemy swoje ciało, a tym bardziej okolice miejsc intymnych powinny spełniać najwyższe normy. Dlatego zwracajmy uwagę na materiał z którego są wykonane (np. kulki gejszy). 
Uwaga na:

  • Ftalany. Niebezpieczne związki nadające zabawkom elastyczność. Badania pokazują, że niektóre ftalany mogą wykazywać właściwości rakotwórcze i toksyczne.
  • PVC i "galaretkowata" guma. Tanie materiały, które często zawierają ftalany. Są zazwyczaj porowate, a tym samym mało higieniczne w utrzymaniu czystości.
  • Chromowe i imitujące metal tworzywa. Dodają sznytu plastikowi, ale wykazują tendencję do łuszczenia się czy kruszenia.

Bezpieczne dla ciała materiały:

  • Silikon medyczny. Niezwykle wytrzymały, nieporowaty materiał, który zastępuje gumę. Całkowicie bezpieczny dla ciała. Nie zawiera ftalanów czy innych toksycznych substancji.
  • ABS (Acrylonitrile Butadiene Styrene) Tworzywo popularne, nieporowate, mocne, i co ważne, przyjazne dla ciała.
  • TPE (Thermoplastic Elastomer) Miękki, elastyczny i przyjazny dla ciała. Nie tak wytrzymały, jak silikon, ale też dobry jako tańsza opcja.

INFORMACJE OD PRODUCENTA. Każdy produkt powinien zawierać szczegółową instrukcję użycia. Wiedząc, jak dbać, czyścić i używać akcesoria, lepiej je wykorzystujesz, ale także przedłużasz ich żywotność.
CERTYFIKATY. Odpowiedzialni i rzetelni producenci nie mają nic do ukrycia. Na opakowaniach i produktach szukaj atestów firm, które wydają certyfikaty i potwierdzają zgodność z wymogami i standardami produkcyjnymi.

                                Powyższy artykuł napisano przy współpracy ze sklepem GreenSin który zorganizował dla Was seksowny konkurs.
               
greensin

 

Ekotropiciel

Redakcja Ekotropiciela – jesteśmy rodzicami, którzy mając pod swoimi skrzydłami dzieci starają się wychować je w poszanowaniu praw natury. Współpracujemy ze specjalistami różnych dziedzin i ów wiedzą dzielimy się z Wami, mając nadzieję, że rozjaśniamy arkana ekologicznej wiedzy.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież