Uwaga
 • Lack of access rights - File '/images/_artykuly/2013/11/greensin.jpg'
 • Lack of access rights - File '/images/_artykuly/2013/11/greensin.jpg'

Farba Herbatint

23 grudzień 2014
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Farbowanie włosów stało się tak powszechne, że większość osób nie zastanawia się nad składem tych specyfików, a główną rolę w wyborze odgrywa kolor farby i jej poziom trwałości. Czy słusznie pomijamy informacje o INCI? Otóż okazuje się to błędem. O szkodliwości farb pisaliśmy już wcześniej tutaj, a dziś przedstawimy Wam alternatywę dla stricte ziołowych farb, które nie każdemu przypadają do gustu.

Ziołowe farby do włosów mają ograniczoną kolorystycznie gamę produktów oraz wymagają cierpliwości i specjalnej pielęgnacji (m.in. musimy oczyścić włosy z silikonów powszechnie obecnych w szamponach, później trzymać mieszankę ok. 3h na włosach), stąd nie każdy się na nie decyduje.

Ciekawą alternatywą wydają się farby Herbatint. Mają one formułę z ograniczoną ilością składników chemicznych, które w połączeniu z wyciągami roślinnymi i ziołowymi daje ciekawą mieszankę, która łagodnie barwi, ale też po części i pielęgnuje włosy. Atutem jest także fakt, że pokrywa 100% siwych włosów, a mieszanka jest w formie żelu, który nakłada się bardzo łatwo i nie spływa z włosów. Mamy też spory wybór, gdyż paleta barw obejmuje 36 kolorów.
                                                                                    Mieszanka jest w formie żelu. Nasz kolor tutaj
                                 oie CuzwLnnWpVam oie PvabPqwdmyzq

Farby nie zawierają parabenów (choć PEGi już tak) ani amoniaku. Do uwolnienia barwnika przyczynia się obecność rozmarynu, chinowca oraz łupiny orzecha włoskiego. Obecność ziołowych wyciągów przyczynia się do refleksów na włosach, nadaje im miękkości i połysku. Farba zawiera niewielkie stężenia utleniacza, tj. minimalną ilość niezbędną do otwarcia łuski włosa. To właśnie zasadnicza różnica między nią, a henną. Farby Herbatint wnikają w głąb włosa, natomiast henna tworzy grubą powłokę wokół trzonu włosa i niestety nie zawsze pokrywa wszystkie siwe włosy.

HERBATINT® zawiera wyciągi z ziół:

 • ALOE VERA - Szczególnie bogata w enzymy, polisacharydy, witaminy A – C – E oraz sole mineralne. W trakcie nakładania działa kojąco na skórę głowy. Wzmacnia i chroni włosy. Poprawia kondycję włosów i przyczynia się do dłuższego utrzymywania koloru.
 • LIMNANTHES ALBA (MEADOWFOAM) - Bogaty w witaminy E i F olejek z nasion kwiatów Meadowfoam. Zapewnia lepsze krycie i wpływa na długotrwałość koloru.
 • HAMAMELIS VIRGINIANA - Oczar wirgiński - Pielęgnuje skórę głowy, bogaty we flawonoidy oraz olejki eteryczne.
 • BETULA ALBA-Biała brzoza - Tonik do włosów i środek re-mineralizujący.
 • ECHINACEA ANGUSTIFOLIA - Naturalny środek antyseptyczny i nawilżający.

Minus. Farba zawiera fenylenodiaminy czyli PPD. Są to chemicznie syntetyzowane składniki, będące barwnymi pigmentami używanymi do zmiany naturalnego odcienia włosów. Standardy europejskie dopuszczają zawartość PPD w farbach do włosów maksymalnie do 6%. Herbatint w kolorach ciemniejszych zawiera tylko 0,6%-0,7% PPD, a w kolorach jasnych zaledwie śladowe ilości. W wyniku badań zasugerowano, że PPD są „potencjalnie” kancerogenne. Poza tym pewien procent osób ma uczulenia na trwałe pigmenty stosowane do barwienia włosów, stąd należy pamiętać by każdy stosował się do porad producenta i wykonywał test skórny przed KAŻDYM nałożeniem farby do włosów.

Farbowanie w praktyce.

W pudełku są dwie zakręcane buteleczki, których zawartość powinna być zmieszana w osobnym pojemniczku. Mam krótkie włosy, więc farby wystarczy na dwie aplikacje, stąd reszta niewykorzystanej farby przechowywana jest w oryginalnych buteleczkach. Po zmieszaniu tworzy się żel, który łatwo rozprowadza się na włosach. Farba jest bezwonna. Po 30minutach spłukujemy ją i otrzymujemy trwały kolor. Faktycznie pokrywa siwe włosy, kolor jest żywy i trwały. Wytrzymuje spokojnie 3 tygodnie przy myciu z częstotliwością codziennie/co 2 dzień. Włosy są elastyczne, ale nie elektryzują się, nie przetłuszczają, dobrze się układają. Po stosowaniu wyłącznie farb ziołowych jest to miła odmiana dla oczu, ponieważ w końcu uzyskałam ciekawy efekt kolorystyczny i udało mi się pokryć całość siwych włosów, czego nie mogłam uzyskać stosując hennę. Niestety coś kosztem czegoś, bo Herbatint nie jest w 100proc. naturalną farbą, jednak plus dla producenta, że się z tym faktem nie kryje. Pomimo zawartości kilku dość kontrowersyjnych składników należy pamiętać, że Herbatint nie zawiera amoniaku, rezorcyny, parabenów, zapachu i alkoholu. Dzięki zawartości ekstraktów roślinnych czyni ją bardziej przyjazną, mimo wszystko uważam ją za godną uwagi alternatywę. Dodatkowo przy krótkich włosach mam możliwość podwójnej aplikacji przy jednej farbie, więc i cena jest wówczas atrakcyjna.
                                             Na poniższych zdjęciach: włosy przed farbowaniem, po nałożeniu farby i po farbowaniu.
     oie fkLVHfexn0y2 oie kYT0XjWkPqF1 oie R8QONaLHtJ7Y

Każde opakowanie zawiera:

 • 60ml farby ziołowej Herbatint w postaci żelu,
 • 60ml glikolowej emulsji aktywującej,
 • 15ml królewskiej odżywki do włosów w kremie
 • rękawiczki jednorazowe
 • polską instrukcję użycia

oie 2T2qHuP1MnTm
cena: ok. 42zł

Farba dostępna jest w drogerii ekologicznej Better Land, w której można zakupić m.in. kubeczek menstruacyjny, pieluszki wielorazowe, kule piorące.
                                                                                  logo-drogeria-ekologiczna

                                                                                        

Skład farby:
Laureth-5, Aqua, Propylene Glycol, Peg 2 Oleamine, Ethanolamine, p-Phenylenediamine, Aloe Barbadensis Extract, PEG-75, Meadowfoarm Seed oil, Echinacea Angustifolia extract, 2-amino-3-hydroxypiridine, Betula Alba leaf extract, P-aminophenol, Hamamelis Virginiana extract, 4-chlororesorcinol, 2-methylresorcinol, Sodium metabisulfite, Tetrasodium EDTA, Cetrimonium Chloride

Ekotropiciel

Redakcja Ekotropiciela – jesteśmy rodzicami, którzy mając pod swoimi skrzydłami dzieci starają się wychować je w poszanowaniu praw natury. Współpracujemy ze specjalistami różnych dziedzin i ów wiedzą dzielimy się z Wami, mając nadzieję, że rozjaśniamy arkana ekologicznej wiedzy.

Strona: ekotropiciel.pl/

Komentarze  

 
0 # dagmara 2020-01-11 02:15
na moich siwych włosach kolor herbatint trzymał się góra 2 tygodnie, po tym czasie były rude refleksy na siwych wlosach jak po hennie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Iwona Sławek 2020-01-12 20:24
o to przykre, ja testowałam tą farbę w 2016r. i jej trwałość była zdecydowanie dłuższa...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować