Uwaga
 • Lack of access rights - File '/images/_artykuly/2013/11/greensin.jpg'
 • Lack of access rights - File '/images/_artykuly/2013/11/greensin.jpg'

Na tropie „Jelenia”

30 wrzesień 2012
Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Któż z nas nie chciałby zachować młodości i cieszyć się energią witalną w późnej starości. Czy istnieje złoty środek? Szukając odpowiedzi na to pytanie natrafiłam na taoistyczną Jogę seksualną. Pod tą intrygującą nazwą kryje się cała filozofia, której fundament stanowi równowaga tzw. jing-jang. Energia tao to świadomie wykorzystywana energia naszej seksualności. Najważniejsze ćwiczenie, mające wpływ zarówno na tao kobiet jak i mężczyzn jest ćwiczenie Jelenia. Skąd się wzięła ta nietypowa nazwa? W filozofii taoistycznej mierzono wiek i witalność poziomem sprężystości zwieracza odbytu, a jeleń, ponoć ma bardzo silny ten mięsień z uwagi na częste kręcenia ogonem, w związku z tym stał się symbolem długowieczności.

Ćwiczenie Jelenia dla kobiet

Korzyści:

 • reguluje gospodarkę hormonalną: m.in. wpływa na regularność menstruacji, eliminuje nadmiernie krwawienie, zespół napięcia przedmiesiączkowego, a przy odpowiedniej częstotliwości zatrzymuje
 • menstruację, co wg chińskiej filozofii działa odmładzająco
 • wzmacnia pochwę (szczególnie warto je stosować po porodach)
 • wzmacnia zwieracz pęcherza (cewki moczowej odpowiada za trzymanie moczu)
 • wzmacnia zwieracz odbytu (zapobiega powstawaniu hemoroidów)
 • ujędrnia piersi
 • uważa się je za profilaktykę przeciw nowotworowi piersi
 • łagodzi objawy menopauzy (dzięki wzrostowi poziomu estrogenu)
 • jest w pełni naturalne

Zatrzymanie menstruacji

Choć to zjawisko w pierwszym momencie może wydać się dość dziwne, a nawet niepokojące warto sobie uzmysłowić, że zatrzymanie miesiączki występuje przecież samoistnie w okresie menopauzy oraz ciąży i karmienia. Naturalnie wytwarzany w wyniku ćwiczenia estrogen będzie wywoływał ten sam skutek. Wg filozofii tao w czasie miesiączki, kobieta traci bezpowrotnie duże ilości krwi i substancji odżywczych, w związku z tym gwarancją utrzymania równowagi w organizmie (a także młodości) jest wyeliminowanie tych niepotrzebnych strat.

UWAGA! Po zatrzymaniu cyklu menstruacyjnego możliwość zajścia w ciąże jest mało prawdopodobna, jednak po przerwaniu uprawiania ćwiczenia Jelenia miesiączka powraca i wtedy kobieta ma zgodnie z założeniami filozofii szansę na zdrowszą ciążę.

Nie powinno się uprawiać ćwiczenia Jelenia w trakcie ciąży, gdyż energia wygenerowana przez to ćwiczenie w połączeniu z pobudzeniem narządów płciowych może doprowadzić do przedwczesnego porodu.

Ćwiczenie Jelenia krok po kroku – dla kobiet

Aby ćwiczenie przyniosło wymierne korzyści należy wykonywać je regularnie dwa razy dziennie: rano i wieczorem. Zachowanie kolejności i kierunków masowania jest bardzo ważne!

Krok pierwszy:

 • pięta prawej stopy dotyka wejścia do pochwy – uciska je (jeśli mamy problem, aby dotknąć je piętą należy wspomóc się podkładając twardą poduszkę, piłeczkę tenisową itp.)
 • rozgrzać dłonie pocierając je o siebie
 • przyłożyć dłonie do mostka i rozpocząć okrężny masaż piersi od wewnątrz do zewnątrzlewą dłonią w kierunku ruchu wskazówek zegara, prawą w przeciwnym. Nie dotykać sutków! Masować: 36 razy dla zachowania witalności, można zwiększać o kolejne 36 obrotów czyli 72, 108 itd. 360 obrotów prowadzi do zatrzymania menstruacji.

Krok drugi:

 • pięta lewej stopy dotyka wejścia do pochwy – uciska je (jeśli mamy problem, aby dotknąć je piętą należy wspomóc się podkładając twardą poduszkę, piłeczkę tenisową itp.)
 • rozgrzać dłonie pocierając je o siebie
 • przyłożyć dłonie do mostka i rozpocząć okrężny masaż piersi od zewnątrz do wewnątrz prawa ręka zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara, lewa w przeciwnym.. Nie dotykać sutków! Masować: 36 razy dla zachowania witalności, można zwiększać o kolejne 36 obrotów czyli 72, 108 itd. 360 obrotów prowadzi do zatrzymania menstruacji.

Wykonując regularnie to ćwiczenie, w pewnym momencie zaczyna się odczuwać „ogień” energię gromadzącą się w narządach płciowych i wznoszącą się wzdłuż kręgosłupa do piersi i do głowy. Należy pozwolić jej swobodnie rozprzestrzenić się po ciele. Zgodnie z założeniem taoistycznym ta energia odmładza cały organizm i utrzymuje go w stanie wiecznej młodości.

 

Ekotropiciel

Redakcja Ekotropiciela – jesteśmy rodzicami, którzy mając pod swoimi skrzydłami dzieci starają się wychować je w poszanowaniu praw natury. Współpracujemy ze specjalistami różnych dziedzin i ów wiedzą dzielimy się z Wami, mając nadzieję, że rozjaśniamy arkana ekologicznej wiedzy.

Więcej w tej kategorii: Magiczne mięśnie Kegla »

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież