Skóra zwierzęca, ekoskóra czy może skóra z grzybów?

22 wrzesień 2016
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
100% biodegradowalny i wegański materiał pozyskany z kapeluszy grzybów. Zgodnie z zapewnieniami producenta Grado Zero Espace jest bardziej miękki niż zamsz, jest oddychający i giętki.

Skóra zwierzęca - skórzana kurtka, buty i torebka… klasyczne, trwałe, materiał znany od wieków, jednak okupione cierpieniem zwierząt, a sam proces produkcji jest dużym obciążeniem dla środowiska. Na innowacyjny pomysł wpadł włoski producent tkanin Grado Zero Espace. Materiał jest wolny od toksyn i substancji chemicznych, w związku z tym idealnie nadaje się do zastosowania w wytwarzaniu produktów, które są w bezpośrednim kontakcie ze skórą. Z badań laboratoryjnych wynika, że ten nowy „skóry”, zapewnia wysoką wydajność. Ponadto posiada właściwości wodoodporne, co istotne jest przy produkcji butów. Próbki tej tkaniny można zamówić pod linkiem lifematerials.eu
                               grzyb1 grzyb2

Więcej informacji: www.gradozero.eu

Natomiast MycoWorks tworzy zespół pasjonatów, który wykorzystuje grzyby - mięsiste, włókniste części do tworzenia nowych produktów, takich jak meble, materiały budowlane, a także materiału, który wygląda i zachowuje się jak skóra. Grzybnię można stworzyć w kilka tygodni. Wytworzenie tradycyjnej pary obuwia skórzanego może wytworzyć ok. 33 funtów emisji dwutlenku węgla (ok. 15kg) grzybnia nie wytwarza go wcale.

                                                                             grzyb4
więcej informacji: www.mycoworks.com 

*określenie Skóra jest prawnie „zarezerwowane” dla materiału ze skór zwierzęcych

Ekotropiciel

Redakcja Ekotropiciela – jesteśmy rodzicami, którzy mając pod swoimi skrzydłami dzieci starają się wychować je w poszanowaniu praw natury. Współpracujemy ze specjalistami różnych dziedzin i ów wiedzą dzielimy się z Wami, mając nadzieję, że rozjaśniamy arkana ekologicznej wiedzy.

Strona: ekotropiciel.pl/

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież