Gluten Free Box czyli bezglutenowa paczka niespodzianka

27 wrzesień 2015
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Na rynku popularne stają się subskrypcje pudełek z produktami „niespodziankami”. Jest to ciekawa odskocznia od naszej często zaplanowanej codzienności, a poza tym, któż z nas nie lubi dostawać prezentów? Z uwagi na naszą bezglutenową dietę bardzo zaintrygował nas nowy projekt Gluten Free Box.

O co w tym chodzi?

Misja: GlutenFreeBox to serwis oferujący najwyższej jakości produkty bezglutenowe. Do pudełka trafiają wyselekcjonowane produkty z rynku polskiego oraz europejskiego. Pomysłodawcom zależy na tym by produkty były nie tylko bezpieczne i zdrowie, ale i smaczne. Po złożeniu zamówienia i określeniu czasu subskrypcji (1 miesiąc, 3 miesiące, 6 miesięcy) otrzymujemy paczkę raz w miesiącu.

Wszystkie produkty zawarte w paczkach GlutenFreeBox, zgodnie z Rozporządzeniem Komisji Wspólnoty Europejskiej nr 41/2009 z dnia 20 stycznia 2009 roku dotyczącym składu oraz etykietowania środków spożywczych odpowiednich dla osób nietolerujących glutenu, zawierają mniej niż 20 mg glutenu na kilogram gotowego produktu.

Kupuję przysłowiowego "kota w worku"?

W związku z tym, że sprzedaż subskrypcyjna jest dla nas nadal nowością część osób obawia się o efekt końcowy czyli o jakość otrzymanych produktów. Bo nawet jeśli miło jest otrzymywać niespodzianki, to jednak obawa przed zrażeniem się potrafi popsuć nam tą radość. Bywa, że zamiast cieszyć się oczekujemy w nerwowości na przesyłkę, czy przyjdzie, jeśli tak to kiedy no i co tam może być, bo przecież kwota za całość niezbyt wygórowana. Jednak coś nas zaintrygowało w tej opcji sprzedaży i warto zaufać swojej intuicji. Dać szansę nowości. Szczególnie, że w przypadku niezadowolenia z subskrypcji można zrezygnować w każdej dowolnej chwili, bez żadnych dodatkowych konsekwencji.

Niespodzianka

A co znajdziemy w środku? Nasza paczka z produktami „niespodziankami” wypełniona jest samymi smakowitościami. Po pierwsze żadnego z tych produktów nie znaliśmy wcześniej (choć są dostępne w sprzedaży na rynku krajowym). Po drugie wszystkie zgodnie z obietnicą pomysłodawców nie zawierają glutenu i są wysokiej jakości: bez konserwantów, sztucznych barwników (niektóre też są oznaczone logo produktu ekologicznego euro-liść). Z uwagi na nasze dzieci w paczce jest przewaga słodkości, które i my z chęcią degustujemy.

Dla kogo?

Gluten Free Box jest ciekawą alternatywą dla wszystkich, którzy wyeliminowali ze swojej diety gluten lub chcą tego dokonać. Dla osób, które żyją już jakiś czas bez glutenu będzie to ciekawa odskocznia od popularnych produktów. Dla tych, co dopiero zaczynają dietę będzie ułatwieniem w doborze żywności, szczególnie jeśli mieszkają w małych miejscowościach, gdzie produkty z przekreślonym kłosem są trudnodostępne.

Nasza ocena

Pudełko jest kartonowe, nadające się do recyklingu. Całość jest schludna, dobrze zabezpieczona na czas transportu. Produkty bezglutenowe unikalne, wysokiej jakości. Jest coś na ząb, ale bardziej dla 2 osób niż 4ro osobowej rodziny, chyba, że wychodzimy z założenia, że tylko robimy degustację. Dla jednej osoby w zupełności paczka wystarczy. Z uwagi na fakt, iż dieta bezglutenowa gości w naszym domu już jakiś czas chyba bardziej byśmy byli zadowoleni nie z przypadkowych produktów, a dedykowanych danemu posiłkowi np. komplet produktów na obiad, śniadanie czy kolację. Tak by można było sporządzić danie niespodziankę, coś co mogłoby nas zaskoczyć. Plusem jest fakt, iż pudełko nie jest upstrzone ulotkami sklepów i produktów, które tak hojnie rozdają sklepy internetowe.

Reasumując: GlutenFreeBox to poprawa jakości życia osób chorych na celiakię, nadwrażliwych na gluten oraz satysfakcja entuzjastów zbilansowanej diety bez glutenu.

*Uwaga, w pudełku znajdują się produkty z przekreślonym kłosem, jednak zawierać mogą inne substancje np. laktozę, cukier, więc jeśli ktoś jest na diecie eliminującej inne składniki musi czytać skład lub kontaktować się bezpośrednio z obsługą GlutenFreeBox.
                 oie 7MfIpU3ae0MZ oie MeVKq3pWfXD6

Oczywiście nie bylibyśmy sobą gdybyśmy nie sprawdzili ile to wszystko kosztuje (uśredniona cena na bazie cen sklepów internetowych oferujących poniższe produkty, bez ceny wysyłki). 7 produktów:

1. FARABELLA - Makaron grube spaghetti Bucatini 250g ok. 10zł

2. Diet Pasta Spaghetti 200g ok. 10zł

3. Green Dream Baton czekoladowy 72% kakao 30g EKO ok. 8zł

4. Green Dream Ekologiczna, belgijska czekolada deserowa z orzechami laskowymi i rodzynkami. Kakao 68,6%. 85g Ok. 12 zł

5. Torras Biała czekolada słodzona maltitolem 75g ok. 9zł

6. 2 razy PIACERI Tartaletki z kremem z orzechów laskowych 50g. ok. 7zł (2x czyli ok. 14zł)

Suma: 63zł

Gdyby dodać koszt wysyłki paczki (15zł) cena powinna wynieść 78zł (kupując w sklepie internetowym). W 6 miesięcznej subskrypcji na glutenfreebox.pl wynosi ona 79zł, w subskrypcji 3 miesięcznej 84 zł, a w subskrypcji comiesięcznej 89zł zatem w naszym odczuciu nie jest to cena konkurencyjna. Sama idea glutenfreebox jest ciekawa, subskrypcja wygodna, jednak warto zweryfikować ostateczną cenę, a może dodać więcej produktów? A co Wy o tym sądzicie?

gluten

Ekotropiciel

Redakcja Ekotropiciela – jesteśmy rodzicami, którzy mając pod swoimi skrzydłami dzieci starają się wychować je w poszanowaniu praw natury. Współpracujemy ze specjalistami różnych dziedzin i ów wiedzą dzielimy się z Wami, mając nadzieję, że rozjaśniamy arkana ekologicznej wiedzy.

Strona: ekotropiciel.pl/

Komentarze  

 
0 # kasia 2015-10-02 08:55
Cena paczki zdecydowanie zbyt wysoka, względem ilości produktów. Tym bardziej, że skoro pojedynczo wychodzi to taniej... Jak na kota w worku to ciut za dużo, tym bardziej że to głównie słodycze...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować