Bezmięsne poniedziałki

19 styczeń 2014
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Wegetarianizm przez jeden dzień w tygodniu? Czemu nie. Początek nowego roku to dobra okazja na wprowadzenie zmian. Dzięki tej akcji przez rok na maila otrzymuje się przepisy, ciekawostki i porady dotyczące bezmięsnej diety. Jesteście gotowi sprostać wyzwaniu?

Jeżeli myślałeś już wcześniej o zmianie diety, udział w tej kampanii może być szansą na poznanie nowych smaków i spróbowania innej kuchni. Osoby, które chciałyby przejść na wegetarianizm, ale nie wiedzą jak odpowiednio skomponować swoją dietę mogą w ramach akcji uzyskać dużo praktycznych wskazówek. Wystarczy zapisać się do bezpłatnego newslettera na stronie  http://bezmiesneponiedzialki.pl

Bezmięsny poniedziałek to międzynarodowa kampania zachęcająca ludzi do ograniczenia spożycia mięsa, zadbania o zdrowie swojej i planety. W czasach kiedy na sile przybierają choroby cywilizacyjne, każdy z nas ma szansę zadbać o własne zdrowie i metodą małych kroków zmienić szkodliwe nawyki związane ze spożywaniem zbyt dużej ilości tłuszczu, cukrów i pustych kalorii.

Współczesna idea bezmięsnych poniedziałków sięga 2003 roku dołączając do amerykańskiej inicjatywy „Zdrowy poniedziałek”. We współpracy z Johnsem Hopkinsem z Bloomberg School of Public Health Center i USAD opracowano podstawowe wytyczne diety wegetariańskiej, które zaadaptowano do ponad 20 publicznych szkół.

Dzisiaj bezmięsne poniedziałki to popularna inicjatywa obecna w wielu innych krajach na terenie całego świata. W Wielkiej Brytanii głównym ambasadorem akcji jest Paul McCarthney, który w 2009 roku z pomocą córki Stelli i Mary rozpoczęli kampanię w internecie pod adresem meatfreemondays.com.

Ekotropiciel

Redakcja Ekotropiciela – jesteśmy rodzicami, którzy mając pod swoimi skrzydłami dzieci starają się wychować je w poszanowaniu praw natury. Współpracujemy ze specjalistami różnych dziedzin i ów wiedzą dzielimy się z Wami, mając nadzieję, że rozjaśniamy arkana ekologicznej wiedzy.

Strona: ekotropiciel.pl/

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież