Outlet spożywczy pierwszy taki w Polsce

12 listopad 2015
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Problem marnowania żywności jest coraz częściej poruszanym tematem, ponieważ nie dotyczy tylko sklepów, ale także nas konsumentów. Z danych statystycznych wynika, że 40% dorosłych Polaków przyznaje się do wyrzucania jedzenia.

Pan Michał Nowak postanowił sprzeciwić się marnowaniu żywności i zainicjował miejsce w sieci tzw. Outlet Spożywczy czyli internetową giełdę żywności zrzeszającą producentów i odbiorców żywności umożliwiającą sprzedaż pełnowartościowych produktów spożywczych o kończącej się dacie ważności.
korzysci

Krótsza data = pełnowartościowy produkt

Należy sobie uświadomić, że na wielu produktach datę „nabija się” z uwagi na wymogi prawne, a nie faktyczny stan żywności, bo czy np. makaron, może ulec „zepsuciu” zaraz po upłynięciu terminu przydatności do spożycia? Jednak po jego upływie produkt musi zostać zutylizowany. Aby uniknąć tego marnotrawstwa idealnym rozwiązaniem wydaje się być zakup/przekazanie tych produktów tuż przed przysłowiowym „przeterminowaniem” do zainteresowanego czyli głodnego konsumenta. A głodujących, czy niedożywionych osób w Polsce nie brakuje.
outletkomu

Na korzyść działa także znowelizowana ustawa o zwolnienie darowizny z VAT-u. Producent posiadający „zalegający” towar może sprzedać do stworzonego Outletu Spożywczego lub przekazać organizacji pożytku publicznego, która po towar przyjedzie, a stworzony system Outletu wygeneruje dokumenty niezbędne do rozliczenia darowizny. Jest to wygodne rozwiązanie dla producentów i nas konsumentów, ponieważ zamiast próbować nam wmówić „extra” promocję przy kasie, obniżać cenę i stosować inne chwyty marketingowe po to by „sprzedać” produkt z kończącym się terminem przydatności do spożycia, producent może po prostu zamieścić te produkty na stworzonej platformie internetowej. Outlet Spożywczy podpisał umowę z Bankiem Żywności dzięki czemu jeszcze prościej będzie dotrzeć w miejsca potrzebujące żywności (stołówki, jadłodajnie, domy dziecka itd.)

Outlet Spożywczy, to innowacyjny pomysł i bardzo potrzebny. W chwili obecnej trwa uzupełnianie towaru na „wirtualne” półki.

Przedsiębiorcy, którzy chcą korzystać z jego usług mogą się już zarejestrować (bezpłatnie). Zachęcamy do zapoznania się z tą godną propagowania ideą. Ilustracje zapożyczone ze strony Outletu.

Outlet Spożywczy na facebook - klik strona www klik

Polecane:
Kalkulator porcji
- przygotuj odpowiednią ilość jedzenia tak by nic nie zmarnować http://www.niemarnuje.pl/policz-porcje.html
Film "Globalne marnotrastwo" klik na zdjęcie 
globalne

Ekotropiciel

Redakcja Ekotropiciela – jesteśmy rodzicami, którzy mając pod swoimi skrzydłami dzieci starają się wychować je w poszanowaniu praw natury. Współpracujemy ze specjalistami różnych dziedzin i ów wiedzą dzielimy się z Wami, mając nadzieję, że rozjaśniamy arkana ekologicznej wiedzy.

Strona: ekotropiciel.pl/

Komentarze  

 
0 # AngelErago 2020-08-21 08:33
https://5f295c9968410.site123.space/blog/jak-prawid%C5%82owo-gra%C4%87-w-kasynie-online - kasyno online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować