MLECZNA CZEKOLADA wolna od mleka Wyróżniony

07 styczeń 2013
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Święta Święta i po figurze. Cóż zrobić, gdy piętrzą się przed nami góry słodkości, mamy dużo czasu, chcemy odpocząć i sobie dogodzić. Siedzimy, rozmawiamy i jemy, a umiar zachować trudno. Weganin, tudzież ktoś po prostu uczulony na laktozę czy jajka/nabiał, jeśli dobrze nie zadba o swój wigilijny (i całoroczny zresztą) deser, siedzieć będzie smutny a właściwie nie siedzieć tylko się obchodzić. Obchodzić się smakiem.

Ja sama, jako weganka, zmęczona jestem nieco gorzką czekoladą, nadal ją lubię, jednak tęsknię czasem za smakiem rozpuszczającej się w ustach, delikatnej czekolady mlecznej. W pobliskim sklepie ze zdrową, ekologiczną żywnością znalazłam ostatnio produkt pochodzący z Anglii mający zastąpić taką właśnie pełną krowiego mleka tabliczkę. W jej składzie znaleźć można mleko ryżowe, ma ona jaśniejszy kolor niż czekolada gorzka, wizualnie zatem mocno przypomina tę klasyczną, mleczną. Opakowanie ma po prostu fantastyczne – ładne graficznie a przede wszystkim zabawne. Sama nazwa to „Moo FREE” czyli tłumacząc na Polski „Wolne od Muuu”.

Poza tym, jak pewnie widzicie poniżej, na kartoniku znajduje się kot, który ma skwaszoną minę i napis na piersi: „Free cows now!” czyli „Wolne krowy teraz!”.

Pomysł wspaniały, smak jednak, jak dla mnie, przypomina nieco to, co za czasów komunizmu było bardzo popularne i znane pod nazwą produktu czekoladopodobnego. Na upartego nawet smakuje, pierwsze dwie, nawet 4 kostki były dość smaczne (a może to tylko siła sugestii), szybko jednak można się zasłodzić i uznać, że bywają smaczniejsze rzeczy. Jako coś do przegryzienia od czasu do czasu polecam. Produkt w pełni bio i eko, posiada wszystkie certyfikaty, także ten Fair Trade.

PODSUMOWANIE:

CENA:
3,80 euro (ok. 16 zł).
SKŁADNIKI:
Organiczny cukier, organiczne masło kakaowe, organiczny proszek ryżowy, organiczna masa  kakaowa, emulgatory: lecytyna słonecznikowa, naturalny aromat.
INFORMACJE DLA ALERGIKÓW
Może zawierać śladowe ilości orzechów i soi. Wolne od nabiału, laktozy, glutenu, pszenicy, kazeiny, produkt wegański.
WIĘCEJ INFORMACJI:
www.moofreechocolates.com

Zobaczycie o ile więcej jest produktów z tej serii – cukierki, czekolady z orzechami, suszonymi bananami, bombonierki i nawet kalendarze adwentowe. Warto sprawdzić!

Tropicielka z tropików

Agata - joginka, weganka, przejęta losami świata. Kocha pisać i gotować zaimprowizowane potrawy, najlepiej z przyjaciółmi.

Komentarze  

 
0 # buy order carafate 2020-09-10 02:02
I read this article completely about the comparison of newest and preceding technologies, it's amazing article.Also visit my website: buy order carafate: http://altmedi.top/carafate
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować